Триммінг, або стріппінг - це процедура вищипування відмерлої шерсті у жорсткошорстних собак. Триммінг проводиться або спеціальним інструментом - каменем чи ножем для триммінгу, або пальцями. Це обов'язкова процедура для собак з жорсткою шерстю.
Триммінг жорсткошорстних собак є аналогом линьки у собак з диким типом шерсті. Протягом багатьох років попередники жорсткошорстних собак бігали по лісу, продиралися крізь зарості чагарників і, таким чином, відбувався "природній триммінг".
Ця процедура для собаки є абсолютно безболісною в разі, якщо шерсть "дозріла".
Періодичність тримминга:
Тримминг 2 рази в рік. В цьому випадку вищипується вся жорстка шерсть, а м'який підшерсток майстер стриже машинкою. Мінуси цього варіанту: за один раз ми прибираємо багато шерсті, і це дуже некомфортно для собаки; одразу після грумінгу собака не захищена від впливів зовнішнього середовища, вона може подряпатися, змерзнути чи обгоріти на сонці. У період відростання шерсті виглядає "лисою", а коли шерсть сильно відростає - виглядає запущеної і безформною.
Тримминг 1 раз в 2-3 місяці. Це найоптимальніший період для тримминга, тому що собака залишається в шерсті, не мерзне, і виглядає доглянуто.
Роллінг - 1 раз в 3-4 тижні. Вищипується не більше 25% шерсті, шерсть розшаровується - тобто створюється кілька жорстких шарів, і при вищипуванні верхнього шару шерсті собака залишається у жорсткому панцирі шерсті. Цей вид триммінга дуже зручний для власників виставкових собак, а також для тих, хто хоче, щоб собака завжди виглядала акуратно і породно.

Популярні запитання: чому саме триммінг? Чи можна собаку підстригти? Нам собаку шкода, їй боляче.
Жорсткошерстна собака, що триммінгується, має щільну, жорстку, лиснючу шерсть насиченого яскравого кольору. Жорстка шерсть надійно захищає шкіру тварини від можливих ушкоджень, від перегріву і переохолодження, відштовхує воду і швидко сохне. Жорстка шерсть не схильна до утворення колтунів.
При стрижці жорсткошорстних собак шерсть з часом змінює свою структуру, стає більш тонкою, тьмяною, світлою, пухлявою і починає плутатися. Щоб виправити структуру шерсті після стрижки потрібен час (не менше 3-4 процедур триммінга). Іноді, на жаль це зробити неможливо.
При проведеному в термін триммінгу собака не відчуває ніякого дискомфорту, процедура триммінга для жорсткошорстної собаки абсолютно безболісна і природня.